ביטוח למערכות סולאריות

ניצול האנרגיה הירוקה כבר כאן, ולא רק יזמים מנצלים את האנרגיה הירוקה בהפקת חשמל על ידי אנרגיה סולארית, אלא גם הגנבים. מדובר על תופעה חדשה של גניבת הפאנלים הסולאריים של קולטי השמש הסולאריים המיוחדים המיועדים להפקת אנרגיה סולארית. מדובר על תופעה המסבה נזק נרחב ליכולות ייצור החשמל באמצעות האנרגיה הסולארית, וכמו כן לנזק כספי לכיסם של היזמים אשר נדרשים לרכוש פאנלים סולריים חלופיים במקומם של אלו שנגנבו. לשם כך, יזמים עורכים ביטוח מערכות סולאריות עבור המערכות הסולאריות שמפיקות בעבורם אנרגיה ירוקה.

אין צורך להרחיב על חשיבותה של האנרגיה הסולארית, מדובר על אנרגיה ירוקה וידידותית לסביבה שתורמת לשיפור באחוזי זיהום האוויר כתוצאה מפליטת גזים מזהמים לאוויר שפוגעים בסופו של דבר בשכבת האוזון שעוטפת את כדור הארץ. חברות ביטוח רבות משקיעות משאבים רבים במיגור תופעת הגנבות תוך כדי פיתוח אמצעים טכנולוגיים שיגדילו את חשיפת הגנבים ויורידו את הכדאיות בניסיונות הגניבה השונות של הפאנלים הסולאריים. חברות ביטוח מערכות סולאריות רוכשות פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להגן על המערכות הסולאריות על מנת להקטין את הסיכון בביטוח מערכות יקרות אלו.
ביטוח מערכות של אנרגיה סולרית משמש בעיקר להגנה מפני גניבות, אך לא רק. הביטוח מאפשר להתגונן בפני נזקים הקשורים במערכת כדוגמת פגעי מזג האוויר, שריפה ונזקים כאלה ואחרים שלא קשורים לגניבה, כמו שריפה למשל. עלות הביטוח נחשבת לזניחה ביחס לעלות המערכת כולה ועל כן באם מושקעים עשרות ואף מאות אלפי שקלים במערכת הסולארית כולה הרי שכדאי לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה להגנה בפני גניבות של הפאנלים הסולאריים או להגנה מפני כל נזק כזה או אחר שיגרם למערכת הסולארית.

לצורך העניין, גופי מימון שונים כמו הבנק למשל מחייבים בעריכת פוליסת ביטוח מערכות סולאריות בטרם הם מספקים את סכומי הכסף לרכישת הלוואה בעבור מערכות סולאריות. יש המשווים את הביטוח של המערכות הסולאריות לביטוח החובה של הרכב, שכן אי אפשר לישון בשקט ולהיות רגועים ללא ביטוח שכזה. היות ומדובר על סכומי עתק שהושקעו כאשר עלות הביטוח השנתית מגיעה לאיזור ה-0.5% מעלות המערכת הסולארית, זה פשוט לקיחת סיכון אדיר שלא לערוך ביטוח למערכות סולאריות

כתיבת תגובה