הערכת שווי חברות וניהול תיקים

 הערכת שווי חברות

ישנם כל מיני שיטות להערכת שווי חברות. לכל שיטה יש נוסחאות מתמטיות אחרות וכל שיטה מתמקדת בפרמטרים אחרים. השאלה המעניינת כיצד בתי משפט אמורים להעריך שווי של חברה במקרה של הליך משפטי. לעתים יש אינטרס מנוגד בין התובע לנתבע, למשל יתכן שהאינטרס של הנתבע יהיה להוכיח ששווי החברה גבוהה ככל האפשר, לעומת התובע שירצה להוכיח ששווי החברה נמוך ככל האפשר. בכזה מקרה בית המשפט יכול לנקוט בשיטה של קבלת העמדה הכי רציונאלית, באופן כזה כל צד ימנע להציג עמדה קיצונית מדי. לאחר מכן בית המשפט יצטרך לקבל את העמדה של אחד מהצדדים או שלעשות פשרה בין שני העמדות.

  1. ניהול תיקי השקעות

ניהול תיקי השקעות יכול להיעשות רק לאחר צבירת סכום מסוים של כסף, זה כמו הפתגם שאומר שכסף מביא כסף. בניהול תיקי השקעות הכסף עצמו נשאר בחשבון הבנק, אך הניהול המעשי של התיק נעשה באמצעות מתן הרשאה לבית ההשקעות למתן פקודות ביצוע בתיק.

ישנם כמה דרכים לאמוד את רמת האיכות של בית ההשקעות. ראשית מספר שנות הניסיון שיש לעובדי בית ההשקעות, ההשכלה הפורמאלית שלהם, עד כמה בית ההשקעות נותן ללקוחותיו שירות אישי ויחס חם. כמובן שיש עוד הרבה פרמטרים. בתחום ההשקעות אין ארוחות חינם, על מנת לאבחן נכון את מגמות השוק צריך מומחיות גבוהה, שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים וניסיון רב.

קרא עוד על קרנות נאמנות באתר ננוטראסט

כתיבת תגובה