ניהול סיכוני שוק בהשקעות – איך מומלץ להוריד את הסיכון

על ידי ניתוח מצבו של השוק יידע מנהל חברת השקעות מהם ערוצי ההשקעה הראויים ביותר. כל ניהול תיק השקעות מקצועי טומן בחובו סיכוני שוק בהשקעות. ניהול סיכוני שוק בהשקעות כולל הקפדה ובדיקה של תיק ההשקעות ומטרתו למזער עד כמה שניתן את רמת הסיכונים בהשקעות ואת ההפסדים הממוניים בתיק.

לעתים, אפילו אם מנהלים את התיק בצורה ראויה ומקצועית ייתכנו הפסדים. גם חברה לניהול תיקים  של השקעות הפועלת במקצועיות ובמרב האחריות, לא תוכל למנוע הפסדים בעתים אשר בהם השוק אינו רגוע ולא צפוי.

כדי לנהל סיכוני שוק בהשקעות בצורה נכונה ואחראית יש לבנות אסטרטגיה מקיפה מבחינה כלכלית , לבדוק באופן קבוע את רמת סיכוני השוק של ההשקעות , למכור ולקנות ניירות ערך בהתאם למצבו של השוק.

כיצד לבנות תיקי השקעות מניבים ובצורה נכונה

הקליינט שלכם הוא שותף מלא לניהול תיקי השקעות אצלכם. נציגי חברה המתמחה בתחום של ניהול סיכונים וניהול תיקים  של השקעות יבחרו עם הלקוח את ערוץ ההשקעה המתאים בשבילו, את רמת סיכוני השוק בהשקעות ואת הפוטנציאל של הרווחים הגלומים באותו התיק.

מומלץ לנהל תיקי השקעות בחברה לניהול תיקים  של השקעות, אופן ניהול זה כדאי ומומלץ הרבה יותר מאשר ניהול של התיקים או של קרנות הנאמנות על ידי בנק מסויים או באופן עצמאי.

ישנן מגרעות וחסרונות רבים בניהול של תיקי ההשקעות דווקא על ידי בנק . יועצי הבנק מחויבים לחוק הסדרת הייעוץ. לפי חוק הסדרת הייעוץ אין יועצי ההשקעות בבנקים יכולים לבצע פעולות בניירות ערך לפי רצונם. מאידך גיסא – בתי השקעות יכולים ואף רשאים לעשות פעולות על דעת עצמם בהתאם להכוונה הכללית שנתן הלקוח.

ניהול תיק השקעות פרפסיונלי בכל חברה לניהול תיקים  של השקעות ייבחן רק לאחר תקופה של שנה. רק לאחר תקופה של שנה או אפילו יותר, אפשר יהיה לעשות הערכה אם ההון הושקע בתבונה ובמקצועיות ואם התיק אכן נתן רווחים נאים.

חברה לניהול תיקים  של השקעות אינה זהה במהותה לחברה לניהול קרנות נאמנות. קרנות נאמנות מנוהלות רק במסלולים המתאימים והרווחיים ביותר עבור הקרן ולא בהכרח משרתות את טובתם של הלקוחות. לעומת זאת – כאשר עובדים דרך בית השקעות, רק טובת הלקוח עומדת מול עיניה של חברת ההשקעות ולכן זוהי אופציה כדאית יותר ומניבה תוצר מגוון בהרבה יותר ומתאים יותר ללקוח. .

 

לעמוד הבית של האתר שלנו – ננוטראס קרנות נאמנות

 

כתיבת תגובה