השקעה באנרגיה מתחדשת -אנרגיה סולארית

המלצה על השקעה באנרגיה מתחדשת – ירוקה וזולה.

אנרגיה סולארית-גם בריאה וגם זולה

אחת הדרכים היעילות להפחתת גזים רעילים כגון פחמן דו-חמצני וחנקן דו חמצני, היא שימוש הולך וגובר באנרגיה סולארית אשר מכונה גם אנרגיה ירוקה. נושא זה נידון רבות בוועדת קיוטו אשר נערכה עוד בשנת 1997 ובוועידת קופנהגן שנערכה בשנת 2009. שתי הוועדות עסקו בעניין ההתחממות הגלובאלית ושינויי האקלים המביאים נזקים על כדור הארץ ויושביו. מדינת ישראל החליטה להירתם למאמצים בנושא זה ובשנת 2008 העניקה היתר לאנשים פרטיים לייצר אנרגיה סולארית כאשר המטרה העיקרית היא לייצר עם השנים כמה שיותר אנרגיה ירוקה.

מהי משמעות המושג אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית היא המרה של אור השמש לחשמל בין עם במישרין – אנרגיה פוטו-וולטאית, או בין אם בעקיפין- אנרגיה סולארית מרוכזת. מערכות סולאריות המותקנות על גגות הבתים, ממירות את קרינת השמש לחשמל. קרינה זו נקראת קרינה אלקטרומגנטית והחשמל אשר מופק באמצעותה, נמכר בסופו של דבר לחברות החשמל. כיום בישראל, חברת החשמל היא ספקית האנרגיה הראשית אך תוך כדי תהליך הפקת האנרגיה שהיא מספקת, נעשה שימוש בחומרים אשר גורמים לזיהום הסביבה כגון פחם ונפט. לעומת זאת, אנרגיה סולארית נחשבת לאנרגיה ירוקה אשר תורמת לשמירה על איכות הסביבה.

מהם היתרונות העיקריים של אנרגיה סולארית ?

אנרגיה סולארית היא בעלת יתרונות רבים ואחד החשובים שבהם היא היכולת של כול אחד ואחד מאיתנו לתרום למאמץ הסביבתי ולהפיק את האנרגיה הסולארית לבד. כתוצאה ממהלך זה נהיה פחות ופחות תלויים במשווקים אחרים. אנרגיה סולארית היא זולה יותר, ואין אנו נדרשים לשאת בעול אחזקתה. השמש, ספקית האנרגיה, הייתה ותמיד תהיה כאן ולכן אין סיבות לדאוג למקורות האנרגיה העתידיים. הפקת אנרגיה סולארית היא הפקה עצמאית ולכן היא מורידה את התלות במקורות חיצוניים ומשתלמת מן ההיבט הכלכלי. ככול שנזדקק פחות ופחות לאנרגיה אשר מופקת ממקורות מתכלים, כמו דלק למשל, נסייע בעקיפין למנוע את עלייתם של מחירי הדלק בעתיד.עניין של ביקוש והיצע. בנוסף, באמצעות התקנת קולטני שמש על גגות הבתים, ניתן להפיק אנרגיה סולארית פוטו-וולטאית, וכך נעשה גם שימוש מופחת במשאבי האדמה שלנו.

  חברת גרינפיס ישראל וגם גרינפיס העולמית מקמדות את השימוש באנרגיה ירוקה וסולארית ולכן  השקעה באנרגיה המתחדשת היא בעלת אופי של ראייה כלכלית קדימה.

חשוב לציין כי אנרגיה סולארית איננה מזהמת את הסביבה והשימוש בה בסופו של דבר מסייע לנו לשמור על כדור הארץ, הוא הכדור היחיד שיש לנו.

מאמרים נוספים

ביטוח בריאות

תיווך נכסי נדלן

כתיבת תגובה