עסקים למכירה

עסקים למכירה

המצב הכלכלי הלא פשוט שפוקד את מדינתנו בשנים האחרונות הביא עסקים רבים לסף פשיטת רגל או במקרים אחרים העמיד עסקים למכירה. כשההוצאות עולות על ההכנסות עסקים רבים מוצאים עצמם בפרשת דרכים האם לסגור ולמכור את העסק או לנסות ולשקם אותו במעט המשאבים שנותרו להם.

ישראלים רבים מחפשים את עצמם ואפשרות לממש את עצמם בשוק העסקי. עסקים למכירה הם בהחלט הזדמנות עסקית שצריך לשקול. עסקים רבים מוצעים למכירה מסיבות שונות לרבות חוסר עניין, חוסר זמן או התרחבות למקום גדול וחדש יותר. זוהי הזדמנות לאנשים רבים לקחת לידיהם עסק כזה או אחר ולנסות לממש עצמם בעסק כשהשמים הם הגבול.

לפני קניית עסק כזה או אחר חשוב לשקול ולחשוב על כמה נושאים חשובים.

שווי העסק

ראשית נחשב עד כמה שווה העסק. האם כמות הכסף שבקנייתו שווה את העסק ואחזקתו והאם נוכל להחזיר את ההשקעה בעתיד מבלי לשקוע בחובות כבדים. כך נוכל לחשב ולתכנן מהו התקציב הדרוש מאתנו להקמה ואחזקה של העסק.

מדוע העסק נמכר?

נחשוב ונברר מדוע מוצעים העסקים למכירה. לעיתים נמכרים עסקים בגלל חובות או אי הצלחה של העסק בגלל מיקומו, היענות נמוכה בציבור, תפעול לקוי ועוד מגוון רחב של סיבות. כשעסק נסגר מסיבות כגון היענות נמוכה, מיקום גרוע וכדומה יכול להוות “בור” ללא תחתית כשאין אפשרות להצליח בו, לכן נשקול מראש האם כדאי או לא מומלץ לנסות ולהשקיע בעסק המוצב למכירה.

מידת ההשקעה הדרושה

לעיתים נאלץ לשפץ ואף לבנות מחדש חלקים ניכרים מן העסק, נאלץ לשלם חובות עירייה ועוד. אלו יכולים להוות שיקול מכריע בהחלטה האם לנסות את מזלנו בעולם העסקי בעסק הזה או לחפש עסק אחר המוצב למכירה?

התאמתך לניהול עסק

ישנם אנשים המצליחים לנהל עסק כגון מסעדה טוב יותר מעסק כגון מוצרים לטיפוח הגוף. כשאנו מחפשים בין עסקים למכירה את העסק המתאים ביותר לנו נצטרך בהחלט לבדוק את סוג העסק והתאמתו לאישיות וליכולות האישיות שלנו.

עסקים למכירה רבים מוצבים בישראל מידיי שנה. המצב הכלכלי הלא פשוט לצד סיבות נוספות מאלץ בעלי עסקים פחות כישרוניים לצאת מהשוק העסקי ולחפש את מזלם בתחומים אחרים פחות תובעניים. אם נעבור על כל אחד מהשיקולים אותם הזכרנו ונגיע למסקנה כי עדיין העסק ואנחנו מתאימים כמו כפפה ליד נוכל להתחיל בלב שלם ולדעת כי ההתחלה נראית מבטיחה מתמיד.

מחפשים מידע על עסקים בצפון? . היכנסו לכתבה זו

כתיבת תגובה