רכישת מגרשים לבניה

לבניה
רכישת מגרשים לבניה, בניה של דירות מגורים, שכונות של אלפי יחידות נדרש מאוד היום במזרח אירופה, בולגריה, רומניה, צ'כיה, פולין, סין, הודו, ישראל, בכל המדינות המתפתחות עם עליות מעמד הביניים והכוח לרכוש נכסים. גל אדיר של המעמד הבינוני שרוצה להתפתח ולהגיע לדירות מגורים נורמאליים עם סביבה מפותחת.
קסם הנדל"ן
שים לב לרעיון הקסם בנדל"ן שבאמצעותן נגייס מאות מיליוני ומיליארדי דולרים. הרעיון מוכן למספר סוגי פרויקטים. רוכשים שטח אדמה ענק מימדים פנוי בערים הראשיות בעולם או מתחם בנוי ישן עם אופציה להריסה ופינוי במיקום מנצח שעליו אנו רוצים לבנות אם לדוגמא במרכז לונדון, ניו יורק, פאריז, שנחאי, מילאנו, ברלין, תל-אביב, מוסקבה, מכינים תוכנית גרנדיוזית ומהפנטת לשטח אותו אנו רוצים לפתח לפרויקט מגה בנדל"ן לדוגמא בית מלון גדול במיוחד, סופר מודרני הכולל קזינו (אם אפשר) ובהמשך השטח הבנוי מגדלי מגורים בני 30 קומות לדירות יוקרה מפוארות ביותר, ובהמשך המתחם מרכז מסחרי-קניון שכולל חנויות יוקרה ורשתות עולמיות. זהו קומפלקס שצריך להיות ממוקם בלב הערים באזורי יוקרה, שבסופו מתקבל הדבר הכי מפואר ואיכותי שיכול להיות בעיר עצמה. כל עיר והדרישות הספציפיות שלה – בית מלון, מגדלי יוקרה למגורים, מרכז מסחרי וכו' – שילוב של מס' סוגי נדל"ן יוקרתיים שמתאימים והופכים לפנינת זהב מרשימה.
דברים אלו מושכים משקיעים בסכומי עתק. הפרויקט הופך למפורסם ומתוקשר ומגיע למאות גורמים שמעוניינים להיכנס בהשקעה כשותפים אסטרטגיים איתנו לביצוע הפרויקט ממשקיעים פרטיים, מוסדות, גופי השקעה, קרנות, בתי השקעה ובנקים ועד אייקונים בינלאומיים שמחפשים להיכנס לפרויקטים מגה בנדל"ן של מיליארדי $. כך אנחנו הופכים רעיון שיש לו פלטפורמה בסיסית ותכנית מהפנטת ואיכותית להשקעות של בעלי עניין במיליארדי דולרים. כמובן שאנו נחליט איפה מתחברים לשותפים מקומיים, שזה יתרון ענק. שותפים מקומיים בארץ בו יוקם הפרויקט הם שילוב מעולה לנוסחה מנצחת.
בעולם קיימים היום במדינות מתפתחות ארה"ב, אירופה, אוסטרליה, אלפי עסקאות נדל"ן המגיעים ממתווכים (ברוקרים עולמיים) לקניית נדל"ן, מגרשים, בניינים, קניונים, בתי מלון, רכישת נכסי ענק ונדל"ן מניב באלפי מטרים. עסקאות הטובות הם שבעלי הנכסים מעוניינים להתפשר, מוכרים שפשוט עייפו או איבדו עניין, שבעים. מוכרים שלא יודעים איך לשדרג את נכסיהם, לא מסוגלים מנטאלית ופיזית, אין להם מוטיבציה אפילו שיש להם זכויות בניה של אלפי ועשרות אלפי מטרים שאפשר להוסיף לנכס ולנצלם. סטאטוס של בעיות משפחתיות, שמונע התקדמות, חלוקת רכוש ועוד אין ספור עניינים שמביאים אותם להחלטת מימוש הנכס.
לא כל מחזיקי הנכסים בעלי רצון, ידע, או מוטיבציה לקחת את נכסיהם ולהפוך אותם מאפורים לזוהרים. פשוט כמו בעלי דירות פשוטות – אחד נראה עלוב והשני מיליון דולר – הכול אינדיבידואלי. אנו נהיה שם כדי לזהות את אותם פרויקטים פוטנציאליים. ביכולתנו יהיה לאתר פרויקטים ועסקאות נדל"ן אלו ולהפכם לזהב! ראיתי עסקאות כאלו בעבר והם הטובים ביותר שאפשר למצוא. המוכרים יעדיפו להתפשר על המחיר, העיקר שהלקוח יהיה אמין בכל רקורד של מכבד הסכמים ועומד בהתחייבויותיו.
עמית יקר, בנוסף, קיימת אופציה להקמת קרן ללא קשר לפעילות הפרטית – פרייבט אקווטי לפרויקטים לדוגמא בסדר גדול של פארק עסקים כגון עיר כדוגמת  בישראל. מבנה הקרן הוא למעשה מארג של חוזים עם מספר שותפים. באם הקמת הקרן אין לה תוכן ממשי, פרט לידע והמוניטין שלנו כמנהלי הקרן (להוציא מצב של פרויקט מגה בצנרת לדוגמא פארק העסקים של איירפורט סיטי בישראל ) בהתחלה נפגשים המייסדים של הקרן. אנחנו נוכל גם לבחור מנהל קרן חיצוני ועורך-דין במטרה לבנות את תקציר הראשוני- במה משקיעים , פיזור גיאוגרפי וגיוס כספים, קרי ממי מגייסים את הכסף.
שלב א'- גיוס המשקיעים וכתיבת המסמכים המשפטיים. בינתיים אנו כבר מאתרים הזדמנויות השקעה. חלקם אנו מנצלים ע"י הלוואות בנקאיות.
שלב ב'- נחתמים חוזים עם משקיעים והמנהל יכול להתחיל להשקיע את כספם כפי שהתחייב. עד שנה נוכל לגייס משקיעים נוספים עד לתקרת הגיוס שהוגדרה ובתום השנה נסגרת אפשרות הגיוס של המשקיעים כדי לא לפגוע במשקיעים הראשונים.
שותפות עסקית
במקביל  הקרן סגורה ליציאת משקיעים. חשוב לציין שבשלבים הראשונים כספם של המשקיעים לא בהכרח מופקד בחשבון הקרן. עם הבשלת הפרויקט מנהל הקרן "קורא לכסף" ברגע האחרון. בקרן REET שיעור המינוף לא עולה של 70% משווי הנכסים המניבים והקרן מתחייבת לחלק 90% מהרווח. קרן כזו היא אופציה נוספת לשותפות שיכולה לקום. חברתנו יכולה לפעול פרטי ללא קשר להקמת הקרן לנהל מיזמים נוספים.