ניהול תיקי השקעות

הבנקים, שהם למעשה המוסדות הפיננסיים המוכרים לנו ביותר ואלו שאנחנו הכי חשופים אליהם, הם לא תמיד הגופים שבהם מומלץ לנו לשמור על ההון שצברנו במהלך השנים. הראש היהודי שלנו כמעט ללא היסוס ירצה לקבל תשואה מקסימלית מהכסף במינימום זמן, ותוך כדי סיכון מינימלי. היות ומדובר בכסף שלנו, שבעבורו עבדנו חודשים ושנים רבים, כדאי לתת למקצוענים ביותר לנהל את אפיקי ההשקעה שלנו. למעשה, במקביל לשירותים שמציעים הבנקים הגדולים, ניתן היום לקבל שירות של ניהול תיקי השקעות גם על ידי בתי השקעות וגופים חוץ בנקאיים.

אחת הסיבות שלא להשקיע כספים ולנהל השקעות באמצעות יועצי ההשקעות של הבנקים היא שבראש ובראשונה היועצים הללו הם עובדי בנק, והם שומרים ודואגים לאינטרסים של הבנק. זאת אומרת, אותם היועצים מקבלים את הפקודות שלהם מלמעלה, מהנהלת הבנק והם למעשה מבצעים את המדיניות של הבנק בכל הקשור להשקעה בקרנות, אג"חים וניירות ערך. לכן, ניהול תיקי השקעות באמצעות הבנקים לא תמיד מועילים ללקוח, ולהפך, ברוב המקרים משרתים את האינטרסים של הבנק.
בניגוד לבנקים, בתי השקעות דואגים קודם לכל למטרות של הלקוח. למעשה, ניהול תיקי השקעות באמצעות בתי השקעות שכיח יותר כאשר מדובר סכומי הכסף הגדולים, וברוב המקרים הבנקים מתעסקים עם לקוחות קטנים עד בינוניים שמפחדים שינהלו את כספם בבתי השקעות, או שלמעשה לא שמעו מעולם על בתי השקעות ולא בחנו את היתרונות שלהם אל מול הבנקים.
היות ומדובר בהון העצמי שלכם, שבעבורו הזעתם ועמלתם רבות, מומלץ לתת למומחים ולמנהלי בית השקעות סופר- מקצועיים אשר חוו על בשרם ניהול תיקי השקעות בסכומים עצומים לנהל בעבורכם את אפיקי ההשקעה בתיק ההשקעות שלכם. כמובן, מוטב שתגדירו את רמת הסיכון מראש על מנת להבטיח שכספכם יישמר.