מימון לרכב – ליסינג

יתרונות וגם חסרונות של קניית רכב חדש דרך ליסינג

חברות ליסינג לרכב בישראל בארץ מציעות מגוון רכבים במגוון טווחי מחירים, והן ממש בעצם השתלטו על השוק למכירת רכבים משומשים בארץ. שוק הרכב הישראלי בשנים האחרונות הולך בגדול על האופציה של רכישת רכבים בליסינג, שזוהי מעין החכרה של רכב עם תשלום חודשי קבוע לפרק זמן המוגדר מראש. בשיטה זו מקבלים רכב חדש ללא הצורך בתשלום מלא בעת רכישת הרכב, אלא משלמים כל חודש –עד שמגיעים למספר מסוים של תשלומים. לאחר תקופת החוזה, הרכבים חוזרים לבעלותן של חברות ליסינג לרכב בישראל, שהן מצידן צריכות למכור את הרכבים המשומשים.

כיום השוק מוצף ברכבים שחברות ליסינג לרכב בישראל צריכות למכור. הערכה היא שמדי שנה מוצעות למכירה בשוק הרכב המשומש בדיוק (בדקנו – תאמינו לנו) 28650 רכבים מחברות ליסינג לרכב בישראל.

עצות חשובות לקניית רכב מחברת ליסינג

• מרבית החברות ליסינג לרכב בישראל רוכשות רכבים שתקופת האחריות עליהם קצרה יותר מאשר רכב הנמכר ללקוח פרטי, ולכן כדאי לבדוק את תנאי האחריות כאשר קניית רכב חדש בליסינג עומדת על הפרק.

• אפשר לשקול גם קנייה של רכב דרך ליסינג ואז אתם בעצם ממלכדים את החברה כי כל התיקונים הם באחריותה

• מרבית החברות ליסינג לרכב בישראל רוכשות רכבים ברמת בטיחות ואבזור כמו של רמת הדגמים רכב הפשוטים. לכן מומלץ מאוד לבדוק ולוודא כי המחיר המבוקש אכן תואם לרמת הגימור ולרמת הדגם של הרכב למכירה.

• רוב רובן של החברות לליסינג לרכב בישראל עשויות להחליף את חלקי הרכבים בחלפים לא מקוריים שהם זולים יותר, וזאת על מנת לחסוך בעלויות תפעול. כדאי לדרוש הוכחות מקוריות של החלקים השונים, כולל צמיגי הרכב.

• מימון לקניית רכב חדש על ידי חברת ליסינג: חברות המתמחות במתן ליסינג מימוני לרכב בישראל מציעות מימון לקניית רכב שלעיתים דווקא דרך הבנק יכול להיות כדאי יותר לקחת את המימון.

יתרונות קניית רכב חדש בליסינג הם רבים אך כדאי להכיר גם את החסרונות

מאמר נוסף: ליסינג פרטי