מה הערך של קרנות השתלמות?

אתה עובד במקום מסודר?

המקום כולל תנאים סוציאליים? עצרת רגע לבדוק מה הם?

ביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקרן השתלמות הן רק חלק מהזכויות שברוב המקומות ניתנות לעובדים. קרן השתלמות נועדה בעבר על מנת לאפשר לך לצאת להשתלמויות שונות במועדים שונים, היום קרן ההשתלמות משמשת לחיסכון של מספר קבוע של שנים.

קרן השתלמות היא חסכון של מספר שנים שבה המעביד והעובד מפקידים כסף כל חודש בהתאם למשכורתו של העובד, זוהי תוכנית חסכון פטורה ממס.

על מנת לקבל את קרן ההשתלמות בעלת התשואה הרווחית ביותר כדאי להיוועץ על ידי איש מקצוע מומחה ובעל ניסיון בתחום זה, לאיש המקצוע יש את הידע הפיננסי והכלכלי, איש המקצוע יודע להתאים את קרן ההשתלמות לצרכיו של העובד.

בישראל ישנם קרוב לחמישים קרנות השתלמות, ישנה אפשרות לערוך השוואה בין החברות השונות המציעות קרנות השתלמות שונות, על ידי בדיקה של שווי הקופות לאורך תקופת זמן.

אפשר גם לחסוך בשני קרנות שונות – קרן פנסיה וקרן השתלמות מכיוון שלכל קרן המטרה שלה. הערך של קרנות ההשתלמות נקבע על פי שלושה גורמים: גובה המשכורת, ההפרשה ממשכורת העובד וההפרשה מהמעביד. לרוב אחוז ההפרשה של העובד הוא כ-2.5% מסכום המשכורת כשהמעביד מפריש לרוב כ-7.5% מסכום המשכורת.

לאחר שלוש שנים של חסכון בקרן ההשתלמות ניתן כבר לנצל את הכסף למטרת השתלמות. במידה ולא חל כל שימוש בכסף ניתן לפרוע אותו לאחר שש שנים לכל מטרה שהיא ולאו דווקא למטרת לימודי השתלמות.

במידה והגבר מעל לגיל 65 או אישה עברה את גיל 60, הם יכולים להוציא את הכסף כבר לאחר שלוש שנים ללא התחייבות להשתלמות. הכסף ניתן גם לשאירים של עובד שנפטר בלי תלות בזמן פעילות הקרן.

היום ניתן לעבור בין קרנות השתלמות השונות בכל עת שתחפוץ, הכסף שנצבר יעבור יחד איתך.

אם יש לך כבר קרן השתלמות ואתה לא מרוצה מהפעילות שלך, תוכל להקדיש זמן קצר של בירורים וחיפושים ולמצוא לעצמך קרן השתלמות בעלת ביצועים טובים יותר