ייעוץ פיננסי לעסקים

יותר ויותר בעלי עסקים מתחילים להבין כיום את חשיבותו הרבה של ייעוץ פיננסי מקצועי הניתן לעסק. ייעוץ פיננסי מקצועי מטפל בנושאים הקשורים להתנהלות הכספית של העסק ולרבות: ניהול תזרים מזומנים, ניהול תקציב ובקרה, תמחיר והמחרה, התנהלות מול בנקים ונותני אשראי, ניהול הון חוזר, התמודדות עם מחנק אשראי, בדיקת כדאיות השקעות ובדיקות כלכליות אחרות, גידור סיכונים של שערי חליפין וכן הלאה.

ייעוץ פיננסי איכותי יקנה לבעל העסק כלים מקצועיים לניהול יעיל ואיכותי יותר. ייעוץ פיננסי יתרום לשיפור תזרים המזומנים של העסק ולהגדלת הרווחים. המשמעות הישירה של שיפור התוצאות הכספיות של העסק היא עסק יציב יותר ובעל כושר הישרדות גבוה יותר. מימוש הפוטנציאל העסקי מותנה בהתנהלות פיננסית יעילה ומקצועית. עסקים רבים אינם מממשים את פוטנציאל ההצלחה שלהם הודות לחוסר הבנה בתחום הפיננסי ולביצוע שגיאות יקרות. התעלמות מההיבטים החשובים בניהול פיננסי עלולה לגבות מחיר כבד מהעסק ובסופו של דבר אף להביא לסגירתו. כך למשל, ניהול כושל של תזרים המזומנים בעסק הוא אחת מהסיבות השכיחות לסגירתם של עסקים.

ליווי עסקים באתר של ניצן לזרוב

ייעוץ פיננסי הוא תהליך המתחיל באבחון המצב הפיננסי הקיים וזיהוי הכשלים העיקריים המונעים מהעסק לממש את הצלחתו העסקית. לאחר מיפוי המצב תיערך תוכנית עבודה אשר תכלול הגדרת יעדים ולוחות זמנים לביצוע. במהלך יישום התוכנית יש לערוך מעקב שוטף ולנתח סטיות במדדי הביצוע העיקריים. שימוש בכלים ניהוליים חשובים, התבססות על מידע פיננסי מהימן וביצוע ניתוחים כלכליים משפרים את איכות הניהול של העסק ואת היכולת של מנהליו לקבל החלטות עסקיות טובות יותר.

משברים פיננסיים רבים ניתן היה למנוע על ידי התנהלות פיננסית נכונה ואחראית. ייעוץ פיננסי הניתן על ידי בעל מקצוע מנוסה המוכשר לכך ישפר את סטנדרט הניהול ויכוון את העסק בדרך הפיננסית הנכונה. ייעוץ פיננסי יכול לחסוך סכומי כסף גבוהים מאד לעסקים רבים וזאת על ידי ביצוע מספר התאמות ושיפורים נדרשים.

בחירת היועץ הפיננסי לעסק

בבחירת היועץ הפיננסי לעסק חשוב לבחון ניסיון והכשרה. יועצים פיננסיים אשר שימשו בתפקידים ניהוליים בכירים בתחום הכספים עשויים להביא ניסיון מעשי רב ויקר ערך. יועץ פיננסי אשר בהכשרתו הוא גם רואה חשבון יתרום לעסק ערך מוסף גבוה יותר הודות להכשרה המקצועית המקיפה שלו. כך למשל, ישנם חברות חוץ בנקאיות שמציעות הלוואות