החזרי מס לשכירים בעלי זכאות

האם מגיעים לך החזרי מס?

בישראל לא קיימת מודעות בנושאי החזרי מס לשכירים. שכיר אינו מודע לחוקי המס השונים ועל כן קשה לו לערוך מעקב על החזרי המס המגיעים לו ממס הכנסה. בניגוד לשכירים, העצמאים, אלו שנעזרים ברואי חשבון וביועצי מס על מנת לנהל את תיק העסק שלהם במס הכנסה ומע"מ, הם אלו שכן מנצלים את ההחזרים המגיעים להם. רבותיי השכירים, גם לכם ברוב המקרים מגיעים החזרים ממס הכנסה, וכדאי ואף רצוי שתתחילו לבדוק את הזכאות שלכם להחזרים  ,הללו. בהתייעצות קצרה עם יועץ מס תוכלו לגלות כמה כסף אתם יכולים להחזיר לכיס ממס הכנסה.

ייעוץ במס הכנסה – מידע נוסף

החזרי מס לשכירים ולשאר בעלי זכאות להחזרים:

למי מגיע החזר ממס הכנסה? באם אתה מחזיק קרוב משפחה במוסד, באם אתה עולה חדש, באם הילד שלך הוא לקוי למידה, באם אתה תורם לעמותות, באם מדובר במשפחה חד הורית, באם אתם מתגוררים ביישוב ספר, באם אתם חיילים משוחררים, באם אתם שכירים העובדים מהבית, באם אתם מחויבים לשלם מזונות, באם סיימתם לימודים לתואר אקדמאי או מקצוע ובאם הפסקתם עבודה סביר להניח שמגיע לכם החזרי מס ומומלץ לבדוק את הנושא ולהתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס.

חיילים משוחררים למשל זכאים ל-2 נקודות זיכוי חודשיות שבאים לידי ביטוי בתשלום החודשי למס הכנסה. הורים במשפחות חד הוריות זכאים לחצי נקודה או נקודת זיכוי. רצוי לברר את נקודות הזכות שלנו במס הכנסה וזאת על מנת שנוכל לקבל החזרי מס כחוק ולא להיתקל בבעיות עתידיות מול מס הכנסה ושלטונות החוק.

מומלץ ללכת עם תלושי המשכורת האחרונים והאישורים המתאימים לרואה חשבון או יועץ מס לפגישת ייעוץ ראשונה וזאת על מנת שתוכלו לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס עבור השנים האחרונות. לעיתים מדובר בסכומים גדולים ולכן אסור להישאר פזיזים.

קרא עוד על משכנתא ומימון משכנתא באתר VIDER